Ion Ștefan a intrat oficial în cursa pentru Primăria Focșani - Gherila de Vrancea

Ion Ștefan a intrat oficial în cursa pentru Primăria Focșani

0
13091799_962959470439330_1629915867_oCandidatul PNL pentru postul de primar al Focșaniului, Ion Ștefan, și-a depus candidatura la Biroul Electoral Municipal. Ion Ștefan a fost însoțit de peste 200 de membri PNL care au dorit să-și exprime, astfel, susținerea pentru candidatul partidului la cea mai importantă primărie din județ. Printre cei prezenți la Biroul Electoral Municipal în momentul depunerii dosarului de candidat s-au numărat președintele PNL Vrancea, Cătălin Toma, deputatul Nini Săpunaru, președintele PNL Focșani, Cristian Bălosu, consilieri actuali și candidați, primari și candidați PNL din județ, reprezentanți ai organizațiilor de femei și de tineret. Nu au lipsit membrii familiei sale, rude și prieteni. Ion Ștefan susține că a strâns peste 14.000 de semnături pe listele de susținere. ”Vreau să vin la primărie să muncesc, nu să cheltuiesc banii publici. Împreună cu echipa de consilieri PNL, ne dorim să schimbăm cu adevărat orașul nostru și administrația locală. Am stat de vorbă cu mii de oameni în ultimele două luni și cea mai mare problemă care a reieșit din aceste discuții o reprezintă lipsa locurilor de muncă din Focșani. De aceea, am ca obiectiv reindustrializarea orașului nostru și îmi mențin declarația cu privire la crearea a cel puțin 5.000 de locuri de muncă în primul meu mandat ca primar al Focșaniului”, susține candidatul PNL pentru Primăria Focșani. Odată cu dosarul de primar, PNL a depus și dosarele cu lista de candidați pentru Consiliul Local Focșani. Aceasta cuprinde, în cea mai mare parte, oameni noi, tineri, care nu au mai candidat pentru vreo funcție publică până acum, precum Alin Dobre, Ana Maria Dimitriu, Maria Panaite, Alina Drumea, Laura Ciocoiaș sau Corneliu Gheoca. De asemenea, pe lista de candidați se vor mai regăsi actualul consilier local Dan Buzoi și fostul consilier Nicu Tănase.
Cătălin Stancu

Comments

comments

Share.

About Author